Vychytávky ke kočárku + SOUTĚŽ

Jsou to už 2 roky, co jsem pro našeho budoucího mrňouska vybírala kočárek. Živě si stále pamatuji to zmatení a nevědomost, které ve mě vyvolávaly všechny ty parametry a výrobci, kteří vychvalovali každičký záhyb a kolečko. Až jsem se skoro bála něco koupit, abych pak nelitovala, že můj kočárek nemá jednu z těch super vychytávek, kterou všichni chválí. No, naštěstí zvítězil zdravý rozum a já vybírala podle těch opravdu důležitých parametrů. Ty nejrůznější vychytávky si totiž můžete vždycky dokoupit podle toho, co opravdu potřebujete a využijete.

Dnes vám chci představit několik tipů, jak to kočárkování trošku zpříjemnit vám i miminku. A přidám i pár postřehů ohledně toho, co se nám moc neosvědčilo. Takže uvařte si kafe, začínáme.

Prodloužená stříška

Také často vídáte maminky s kočárky, které se snaží miminku zajistit stín přehozenou plínkou přez stříšku? Já je potkávám dnes a denně. A nejenom, že se mi to esteticky fakt nelíbí, ale zkusila jsem to jednou také a v kočárku bylo okamžitě nedýchatelno. Od těchto trablů vám pomůže prodloužená stříška na kočárku. Doporučuji se na ni zaměřit již při výběru kočárku jako já. Ať je sluníčko v jakémkoliv úhlu, na mimčo nesvítí. Miluju ji a rozhodně doporučuji.

Pokud jste na to při výběru kočárku nemysleli, nemusíte zoufat, protože se prodávají i sluneční clony, které jednoduše připevníte na jakýkoli kočárek.

 

Vložka do kočárku

Když už mluvím o pohodlí miminka, musím zmínit i vložku do sportovního kočárku. To je věc, kterou jsem pokládala za naprosto zbytečnou, protože jsem netušila k čemu to je vlastně dobré. Po několika měsících ježdění s naším sporťákem (Prampol Soft Line) jsem měla možnost vyzkoušet paměťovou pěnovou vložku Memory od Petite&Mars. Ach, něco tak měkoučkého a pohodlného si můj Jiřík rozhodně zaslouží. A tak s námi již vložka do kočárku zůstala a mrňous teď vrní blahem, protože se při jízdě na kočičích hlavách už nenatřásá jako tetřev.

Rukavice na kočár

Co se pohodlí týče, na zimu budete rozhodně potřebovat speciální rukavice na kočár, aby vám neumrzly tlapky. Obyčejné rukavice mají tendence po madlu kočárku klouzat a musíte je kvůli mimču každou chvíli sundávat a zase nandávat. Výhodou rukavic, oproti rukávníku, je ta, že nemusíte mít ruce jen na tom samém místě, ale pohodlně si dáte každou ruku kam potřebujete. A když přijedete do obchodu, posunete rukavice na kraje madla, kde je skoro ani nepostřehnete. Já mám rukavice od Little Angel, které jsem koupila zároveň s fusakem.

Když lehce odbočím k fusaku, tak jsem chtěla nějaký, který nám vydrží víc než jednu zimu. Vyhrál fusak Little Angel Exclusive Méďa, protože ho je možné prodloužit i rozšířit a materiál Outlast má udržet mimčo v teple, ale zároveň zajistit aby se nepřehřálo. Jezdíme s ním už druhou zimu a své volby opravdu nelituji. A je to i česká firma, takže jsem ji s radostí podpořila.

Organizér na kočárek

Na každodenní procházky jsem si oblíbila organizér, který připevníte na rukojeť kočárku a máte tak při ruce vše potřebné jako je pití pro mimčo, termohrnek s kávou pro vás, mobil šoupnete do kapsičky společně se sváčou apod. Jasně, tohle všechno může být i v přebalovací tašce, ale mě už nebaví každých 5 minut zastavovat a štrachat z tašky pití, křupku, okurku, autíčko, dudlík, plyšáka a další nezbytnosti, bez kterých Jiříček nevydrží už ani minutu. Proto mám organizér a v něm vše při ruce, takže za jízdy zvládnu uspokojovat prudičovi požadavky. Jo a mám tam hlavně to kafe, že jo!

 

Typů organizérů je hodně. Já už vystřídala dva. Jako první jsem koupila Diago organizér u které ho se mi líbilo, že je ten prostředek uzavíratelný. Jenže se ukázalo, že to byla jeho jedinná výhoda. Ano, nenasněží vám do něj, ani nepromokne svačina. Ale on není moc pevný, takže kelímek s kávou do něj raději nedávejte. Přichycení k rukojeti kočárku je také nešikovné, má krátke suché zipy, takže nakonec mi vlastně jen překážel.

Teď máme organizér Pocket od Petite&Mars, který mi nikde nepřekáží, je krásně pevný, takže jsem do něj ještě nic nerozlila (a i kdyby, tak stačí utřít a nic se neděje). Má dvě oddělené přihrádky na pití a uprostřed velký prostor na vše potřebné. Pravidelně tu teď máme nacpaný bagr a traktor.


SOUTĚŽ !

A pro všechny mobilní mámy, které rády při procházkách poslouchají hudbu, nebo vedou dlouhé telefonní hovory (ale chtějí mít volné ruce), mám ještě jednu vychytávku – Držák mobilního telefonu na kočárek od Petite&Mars. Že máte kočárek od jiné firmy? NEVADÍ, dá se připevnit téměř na každý.

A co pro výhru musíte udělat?

Pravidla soutěže:

1) Dejte LIKE  facebookové stránce Dětský blog (ZDE) – pokud nemáte FB, tak sledujte můj Instagram (ZDE)

 

2) Napište mi do komentáře o co byste chtěli soutěžit příště a nezapomeňte napsat jméno pod kterým mě sledujete a e-mailovou adresu, abych vás mohla v případě výhry kontaktovat.

3) Soutěž končí 31.1.2018 ve 23:59

4) Výherce zveřejním na svém FB a kontaktuji ho i e-mailem.

 

 

14 thoughts on “Vychytávky ke kočárku + SOUTĚŽ

 1. veronika uhlířová

  o jakoukoliv vychytávku na kočárek

 2. Luboš Mencák

  bluetooth sluchátka

 3. Martina

  Dobrý den, příště třeba o nějakou pěknou dětskou knížku 🙂

 4. Zdeňka Kosová

  Vychytavkuna krmeni sebou do kočárku

 5. Marie Mocná

  O panenku

 6. Karel Opletal

  Kočárek by byl fajn, nebo autosedačka.

 7. Andrejka Strnadová

  Chtěla bych soutěžit o nějakou kosmetiku. Pro miminko i pro mě.

 8. Mně by se líbil ten organizéry piticka a tak 🙂 protože s kočárkem cvičím, byla by to pecka.

  A sleduji tě jako Jana Kočkomilka nebo Kočkomilka Jana, popř are nevím, jak přesně jsem na Instagramu 😂

 9. Lucie Naňková

  Nánožník, nějak se ztrácím ve výběru, tak recenze a případná výhra by „rozhodla“ místo mě

 10. Vendula

  FB Vendula Janků a ráda bych soutěžila o nánožník 🙂

 11. Adéla Voráčová

  FB: Áďa Voráčová
  Ráda bych soutěžila o lehátko pro miminko 🙂

 12. Michal

  O nějaký levný tlačítkový mobil 🙂

 13. […] nafukovací kolečka, organizér a další. O některých doplňcích jsem psala již ve článku Vychytávky ke kočárku, tak koukněte. Dnes chci zmínit naši novou vychytávkou a tou je HANDY držák na nápoje. Je […]

Děkujeme za vaše komentáře: