Tip na výlet: Park Sancré Coeur

Parků a dětských hřišť je po Praze sice mnoho, ale některé se vymykají všem stereotypům. Čistěnáhodou jsme se tento víkend ocitli v jednomtakovém parku na pražském Smíchově.

Jmenuje se Sancré Coeur a najdete ho hned za OC Nový Smíchov. Z obchoďáku vede lávka, která vás zavede na toto kouzelné místo. Park je na kopci a jsou z něj neskutečné výhledy na velikou část Prahy. Toho výhledu jsme se nemohli nabažit – Staroměstská radnice, Národní divadlo, Žižkovská věž, Vyšehrad, Vítkov, Národní muzeum, kostel sv. Ludmili na Míráku, Pankrác…

Jiříček momentálně zažívá spoustu svých poprvé a nejinak tomu bylo i zde. Zkusil sníst svou první kytku (kterou jsem rychle vyměnila za kus rohlíku), poprvé se zhoupnul na houpačce (víc než houpání ho však zajímaly všechny šroubky) a okukoval také poprvé zvířátka ve Stanici přírodovědců. Tu najdete hned pod kopečkem, vstup je zdarma a překvapí vás tu lehce netradiční obyvatelé – klokani, pštrosi, lamy, poníci, sovy, andulky a různá havěť v teráriích.

Všudypřítomné kvetoucí stromy a hřejivé slunce jen dokreslovaly atmosféru perfektního dne. Určitě sem s dětmi vyražte na procházku, užijete si ji všichni.

Znáte nějaké další nepřelidněné parky? Napište nám o nich.

2 thoughts on “Tip na výlet: Park Sancré Coeur

  1. Tenhle parčík opravdu patří mezi ty klidnější. Mají v tam Přírodovědci ještě toho varana? 🙂
    Na tomto místě jsem trávila spoustu času, neboť jsem SŠ měla, co by kamenem dohodil. Po té dlouhé skluzavce (nevím, zda tam stále je) jsme jezdili s nadšením i jako téměř dospělí 🙂 Nedaleko se nachází ještě celkem klidná a nepřelidněná zahrada Kinských a ani na Petříně z této strany člověk nepotká davy.

    1. Jo, skluzavka tam stále je. Já bych na ni však nesedla ani za zlatý prase 🙂 Petřín z této strany máme v plánu, tak jsem ráda, že to bude pohodový výstup. Díky

Děkujeme za vaše komentáře: