Tip na výlet: Pálení čarodějnic a oslavy 110 let Břevnovského kláštera

Když máte 13 měsíčního potomka, kterého nějaké pálení čarodějnic vůbec nezajímá, tak musíte vymyslet nějakou zajímavou alternativu pro všechny. A aby se vlk (rodiče) nažral a koza (syn) zůstala celá, vymysleli jsme včera parádní program. V Břevnovském klášteře se celý tento víkend konají oslavy 110 let města Břevnov a zároveň tu v podvečer upálili i pár čarodějnic.

Na procházku je Břevnovský klášter v Praze 6 jako dělaný. Mají tu krásné zahrady, rybníčky s kachnami a malý lesopark. Pro výlet s nejmenšími dětmi je toto místo jako dělané. Jiříček zde poprvé viděl kačenky a za neustálého opakování „ga ga ga“ je zkoušel i nakrmit. Nutno dodat, že na rohlíku si nakonec pochutnal víc on, než kačenky. 🙂 Hlad je hlad! Našli jsme tu i pár klidných zákoutí s dokonale zeleným trávníkem v polostínu rozkvetlých stromů. Sem se v létě určitě vrátíme a uděláme si piknic a pohodové odpoledne.

Díky slavnostem, tu byla i pouť a vše co k ní patří. Kolotoče, autíčka, cukrová vata, hromady jídla a pití z klášterního pivovaru. Mohli jsme se podívat přímo pod ruce kováře, kovajícího podkovu. Opekli jsme si špekáčky, dali si vynikající palačinku, nacpali se burgery a ochutnali Bubble waffle, které jsou teď ve světě novodobým trendem a hlavně jsme si užili parádní výlet.

A jak jste trávili čarodky vy?

 

 

Děkujeme za vaše komentáře: