Tip na výlet: Lesní ZOO Chuchelský háj

V těchto horkých dnech se pravidelně snažíme utéct z rozžhavené Prahy. Někdy prcháme na vesnici a když je méně času, prozkoumáváme lesy v okolí Prahy. Hledáme hlavně chládek, klid a trošku i toho vyžití pro našeho malého raubíře. Nedávno jsme narazili na dokonalý lesík v Chuchelském háji. Potkáte tu jen pár lidí a spoustu dětských hřišť.

Naším cílem byla Lesní Zoo, do které jsme se i s kočárkem dostali z Velké Chuchle, asi 1,5 km dlouhou pohodovou procházkou. Pokud vám nevadí vyšlápnout kopec, tak z Malé Chuchle je to ještě blíž. Cestou jsme si užívali šumění listí v korunách stromů a Jiříček všechno prozkoumával. Nejvíce ho zaujala hromada klád u cesty. Nejprve ji jen obcházel a studoval kůru na kmenech, posléze si hrál s větývkami a nakonec je zdolával i jako překážkovou dráhu.

Když jsme došli do malé lesní Zoo, Jiříčka nejprve zajímalo hřiště a hrající si děti. Až později jsme se mohli jít podívat do Mini ZOO. Najdete zde nejrůznější lesní zvířátka, která většina městských dětí zná pouze z obrázků. Viděli jsme jeleny, daňky, muflony, lišky, veverky, divočáky, bažanty, sovy, dravce, rysa a další lesní zvěř. Nejvíce času jsme byli právě u Rysa, kde si Jiříček cvičil mňoukání a měl z toho takovou radost, že se za námi všichni ohlíželi. Mysleli jsme si, že budeme moct zvířátka nakrmit, ale není to tu dovoleno. Tak s sebou nemusíte zbytečně nosit staré rohlíky, jako my. Tatínek myslivec byl v této Zoo také ve svém živlu. Nejenom, že Jiříčkovi všechna zvířátka ukazoval, ale trpělivě mu o nich vyprávěl a učil napodobovat jejich zvuky. Podařilo se mu dokonce i přivábit jelena.

Takže pokud si nevíte už rady, kam vyrazit s dětmi na výlet, můžeme vám vřele doporučit Chuchelský háj a jeho Lesní mini ZOO. My se sem plánujeme pravidelně vracet, aby Jiříček dobře poznal lesní zvěř a vydováděl se na prolézačkách.

2 thoughts on “Tip na výlet: Lesní ZOO Chuchelský háj

  1. Díky za tip! Přesně taková místa také s malým vyhledávám, takže se tam určitě zajedem podívat, i když to nemáme úplně blízko 🙂

    1. To jsem ráda, že jsem tě inspirovala. My se tam chceme určitě podívat před Vánocemi. Pořádají totiž Vánoce se zvířátky a děti je budou moct nakrmit jablíčky.

Napsat komentář