Těhotenský deníček: 8. měsíc – Nákupy a hnízdění

Čas utekl jako voda, už za 2 měsíce vše propukne, budeme tu tři. Síly začínají ubívat, pohyblivost se snižovat. Je na čase se na příchod miminka řádně připravit. A tak jsem v 8. měsíci těhotenství začala „hnízdit“. Když jsem dříve slyšela o tzv. hnízdění, přišlo mi to vtipné a dosti nadsazené. Co jsem si tím sama prošla, nenapadá mě výstižnějšího označení. Kompletní reorganizace celého bytu. Snad jedinná skříňka nezůstala nedotčena. S hnízděním jsou úzce spjaty také nákupy a ty mi daly víc práce než samotný úklid. Kočárek jsem vybírala dlouhé týdny. Buď se mi zdál zbytečně předražený, malý, ošklivý, těžký, nepraktický nebo vypadal, že se rozpadne. Měla jsem načteny snad všechny recenze, diskuze, viděla jsem všechny videa na youtube. Nakonec vyhrál kočárek Soft Line od firmy Prampol (a po 5 měsících provozu musím říct, že jsem snad nemohla vybrat lépe).

SOFT Line Prampol
SOFT Line Prampol

PrampolSoftLinePostýlka, plínky, pár hraček, vanička, kosmetika … to všechno byla hračka. Měla jsem už dávno jasno o tom co pro malého chci a tak stačila jedna velká objednávka z internetu. Naprostá bezradnost mě postihla u nákupu oblečků. Jakou velikost koupit? Kolik toho budeme potřebovat? Jsou lepší dupačky, bodýčka s tepláčkama nebo overálky? Chodila jsem po obchodem a jen žasla (úplně mě odzbrojily overálky, které měly na zádech knoflíčky … PROČ? chudák mimčo, vždyť na tom bude ležet a bude ho to tlačit). Nakonec jsem s prosíkem volala mamince, jestli by semnou nevyrazila nakupovat ona. Společnými silami jsme nakoupily oblečky pro začátek a já si mohla oddychnout. JSME PŘIPRAVENI.

V 8. měsíci jsem už měla pěkné břicho, na nohy jsem si sotva viděla. Mrňousek už má pro své řádění méně a méně místa a tak se mi bříško různě šišatí a vlní. Před spaním mu pouštím melodii z NUK sloníka a on do něj kope a kope. (Nejlepší hračka na světě – asi si tu melodii pamatuje z bříška a kdykoliv se teď v kočárku vzteká, stačí pustit sloníka a je klid – funguje i u doktorů, takže paráda).

Slon NUK

 Zajímava by vás recenze na kočárek? Dejte mi vědět …

6 thoughts on “Těhotenský deníček: 8. měsíc – Nákupy a hnízdění

 1. 45Baby

  Zrovna vybírám kočárek a je to fakt dřina. Už jsem ve stádiu, že prostě pojedem do obchodu a něco koupíme.

  1. Alenis

   To nedělej, časem budeš litovat. Jeď si je obhlídnout, a ty pak koukni na recenze těch které se ti líběj.

 2. Kori

  Recenzi na kočárek bych brala, tedy pokud už ho máš pořádně zajetej.

  1. Alenis

   Už s ním drandíme 5 měsíců. Ještě počkám až zajedeme sporťák a vrhnu se na recenzi 😉

 3. Moc krasny kocarek 😉 Popravde jsem o nem take premyslela, ale bohuzel byla spatna dostupnost v obchodech 🙁 nakonec jsem koupila tento http://www.detske-kocarky.cz/hluboky-kocarek-peg-perego-culla-na-podvozku-classico-velo-2016-darek.html a jsem take moc spokojena. Jinak moc krasny denicek/blog. Uz ctu pres hodinu u tebe;) pridavam do oblibenych. jana

  1. Alenis

   Jé, to mě moc těší, že se ti u mě líbí 💗 Tvůj kočárek je taky moc pěkný.

Děkujeme za vaše komentáře: