Těhotenský deníček: 6. a 7. měsíc – Noční můry přichází

Synáček se v bříšku pěkně činí. Každý večer, pravidelně kolem 23 hodiny, hlásí že je v pořádku. Už i partner cítí jeho fotbalové nadání a tak náplň našich večerů je jasná – hladíme bříško, povídáme mu a moc se na něj těšíme. Na konci sedmého měsíce mé nadšení z kopanců už opadá. Podezírám malého rošťáka, že trénuje Kick box, tančí dupáka či se prostě rozhodl, že se prokope ven skrz bříško. Nejenom, že si diktuje kdy budu a nebudu spát, on mi i určuje na který bok si mám lehnout – no asi se máme na co těšit, snad z něj nevyroste Malý diktátor. Nejděsivější věci však vyvádí v autě na dálnici. Jeho zběsilé a bolestivé pohyby mi jasně říkají, že se mu to nelíbí. Začínám se obávat, budoucích cest … Co když takhle bude vyvádět i po narození? Jak budeme jezdit za našimi rodinami?

Se zvětšujícím se pupkem nastává i otázka, co si vezmu na sebe. POMOC, všechno je mi malé. Přibrala jsem už 10 kg a tak nezapnu jediné kalhoty a z triček mi kouká pupík. Nic naplat, musím vyrazit na nákupy. Pár delších a širších triček seženete v každém druhém obchodě, ale těhotenské kalhoty aby člověk sháněl po celé Praze. Rozumějte, oni mají kalhoty na každém rohu, ale velikostí odpovídají převážně velikosti S maximálně M. Bohužel i móda skiny kalhot neminula oblast těhotenskou, což naprosto nechápu. Nohy natíkají snad každé těhuli a cokoliv těsného je strašně nepohodlné. Oběhala jsem spoustu obchodů až se mi konečně poštěstilo asi v desátém v C&A.

12331587_192926871048282_1951421673_n

Je to vlastně banalita, ale celé to shánění oblečení jsem obrečela. Hormony dělaly své a já byla celé těhotenství opravdu přecitlivělá. Takže se slzičky objevily i v převlíkací kabince, protože mi byly jen ty nejhnusnější kalhoty co jsem kdy viděla … Ano, stačí mi opravdu málo 🙂

Od 2. měsíce těhotenství pečlivě mažu všechny partie, kde by se mohly objevit strie. Mažu opravdu pečlivě, protože z puberty jsem si pár jizviček na bocích a prsou odnesla. Začala jsem mazat speciálními krémy a v šestém měsíci je vyměnila za oleje. Už to vypadalo, že bych mohla vyváznout jen s prodloužením strií původních. Jenže ejhle. Na konci 7. měsíce se miminko rozhodlo otočit hlavičkou dolů. Kousíček po kousíčku se v bříšku posouval, břicho samá boule, já celá bolavá že jsem ani spát nemohla. Trvalo mu to celý mučivý den. Oddechla jsem si, že to máme za sebou. Na bocích se mi ale objevily malé rudé jizvičky. Což zas tam moc nevadí, k těhotenství to patří. Jenže tomu mému drakovi se hlavou dolů asi nelíbilo a druhý den se zase začal otáčet zpátky. Až napotřetí se rozhodl, že tam tedy zůstane. Odneslo to moje bříško, které i přes všechno mazání je plné jizviček.

Co vy a strie? Pomohl vám nějaký krém či olej? 

2 thoughts on “Těhotenský deníček: 6. a 7. měsíc – Noční můry přichází

  1. Lilynka

    Já těhotenství odchodila v manželovým oblečení. Byla jsem trochu za socku, ale bylo mi to fuk.

    1. Alenis

      Pohodlí především 😉

Děkujeme za vaše komentáře: