Těhotenský deníček: 4. měsíc – splašené srdce

Čtvrtý měsíc mého těhotenství byl zlomový. Miminku se daří dobře, ale mě je čím dál tím hůř. Mé dny se začaly scvrkávat na pár jednoduchých úkolů:

  1. VSTÁT!
  2. Okamžitě něco sníst, nebo mi bude zle.
  3. Nepozvracet nikoho v tramvaji cestou do práce!
  4. Neusnout u PC
  5. Vrátit se co nejdřív do postele.
  6. SPÁT. SPÁT. SPÁT.

Najednou jsem přestala cokoliv zvládat, přemáhala mě únava, točící se hlava, rozbouřený žaludek. Nedalo se nic dělat, musela jsem k lékaři. Chvilku si mě přehazovali jako horký brambor, než jsem skončila u kardiologa. Vyfasovala jsem EKG holter, který mé srdce 24 hodin monitoroval  – všude ze mě čouhaly hadičky a u pasu jsem měla krabičku se záznamem – lidé v metru na mě házeli tak ustrašené pohledy, že si museli asi myslet, že mám na sobě bombu 🙂 Po vyšetřeních u lékařů se ukázalo, že se mi zbláznilo srdíčko. Díky těhotenství tlouklo 2x rychleji než by mělo. Což unavovalo nejenom srdce, ale i mě. Dostala jsem léky a zároveň i neschopenku. S porodem by se snad mělo vše vrátit opět do normálu – DOUFÁM.

ekgholter

Mě se díky lékům a neschopence ohromně ulevilo. Mohla jsem spát jak bylo potřeba, celé dny v naprostém klidu a pohodě. Najednou mi to konečně opravdu došlo… Pod srdcem nosím ten největší poklad na světě. Teď tu bylo to velké těšení se, ale zároveň mě chytala i panika, že vlastně o mateřství moc nevím… Započalo tedy studium a s ním řada otázek:

Používat na miminko látkové pleny nebo jednoráz?

Šátek, nosítko? Nebo klasicky jen kočárek?

Kočárek trojkolka nebo čtyřkolka?

Jakou postýlku? Potřebujeme kolotoč? Houpátko?

Epidurál ANO nebo NE?

Otázek bylo opravdu spousta a chozením po obchodech vyvstávaly další a další otázky. Jó, to mateřství asi nebude žádná sranda :-/

 

Děkujeme za vaše komentáře: