Těhotenský deníček: 3. měsíc – Aneb jak jsme oznámili mé těhotenství

Na přelomu druhého a třetího měsíce těhotenství jsem pochopila co to jsou těhotenské nevolnosti. Schválně nepíši ranní nevolnosti, protože ony byly celodenní. Začala jsem být strašně citlivá na pachy. Jízda MHD byla pro mě utrpením (pot, cigaretový odér, voňavky), projít po ulici kolem popelnic se stalo téměř nemožné, odpadkový koš se pro mě stal sprostým slovem. A když si kolega v kanceláři vzal k obědu konzervu tuňáka, nedokázala jsem tam vydržet ani půl minuty.

Obecně mi nastaly krušné chvíle. Najednou všichni kolem mě začali mluvit o dětech. Např. partnerovy rodiče se začaly nenápadně  vyptávat jestli nechceme svatbu posunout a pořídit si nejprve miminko. V práci zas zaznělo něco ve smyslu, že by bylo teď fakt blbý kdybych otěhotněla, když mě čeká to povýšení, atd. Odrážet tyto dotazy a narážky bylo zvláštní, nelíbilo se mi lhát, ale v žádném případě ještě nebyl ten správný čas říci pravdu.

Když jsem měla konečně od lékařky potvrzeno, že miminko je v pořádku, chtěli jsme se o tu radost podělit s rodinou. Přijeli jsme na návštěvu k mým rodičům (cesta byla strašná, snad v každé zatáčce se mi dělalo špatně) a tak jsem seděla u nedělního oběda zelená jak stěna, nenápadně odrážela tatínkovi návrhy na výlety a modlila se ať už je po obědě a jdeme si dát do obýváku dezert. Měli jsme to totiž pěkně vymyšlené. U dezertu jsme si prohlíželi fotky z dovolené a když jsme byli na konci, podala jsem rodičům černobílou fotografii se slovy, že jsme si z dovolené ještě něco přivezli. Chvilku nevěděli na co že to koukají a tak jsem jim to se slzami v očích prozradila. Překvapení i následná radost byla veliká.

Po nepříjemném cestování k našim jsme se rozhodli partnerovi rodiče raději pozvat k nám. Vyrazili jsme do oblíbené restaurace, objednali dobré jídlo a pití. Jirka se ujal slova a s potutelným úsměvem na tváři všem přítomným řekl, že pro ně má nové funkce v rodině … strýček, babička a děda … Následovalo chvilkové ticho, které při pohledu na fotografii z ultrazvuku propuklo v radostný pláč. Vytoužené vnouče je na cestě…

miminko 12tt

Děkujeme za vaše komentáře: