RECENZE: Yookidoo Kouzelný kohoutek s ozubenými tvary

Nejoblíbenější hračkou do vany se hned po prvním vyzkoušení u nás stal Kouzelný kohoutek Yookidoo. Jiříček nejprve začal zkoumat různobarevné kelímky a následně ho zaujaly točící se tvary, které pod proudem vody z kohoutku pěkně koulí očima.

Kohoutek má v sobě malé čerpadlo, které je poháněno 3 baterkami. Jak voda vytéká z kohoutku, tak roztáčí ozubené tvary nebo plní vodou kelímky s různými efekty. Žlutý kelímek roztočí proudem vody vrtuli, oranžový vytvoří sprchu a z modrého kelímku pomalu vykukuje červený plovoucí kelímek. Jedinnou funkci, kterou zatím Jiřík nedocenil je vodotrysk, který vznikne, když zacpete prstem výtok z kohoutku. Voda v obličeji mu většinou moc nevadí, ale vodotrysk si nikterak neužívá.

Za to se opravdu vyřádí s těmi otáčejícími se tvary. Sundává z nich ozubené části a zkouší je vracet na správné místo. Sleduje co se stane, když chybí jen některé části, jak se některé tvary otáčejí pod proudem vody a jiné ne. I u hraní ve vaně se vlastně hodně učí, rozvíjí motoriku a myšlení. Samotný kohoutek je také hezká hračka, ale za nás doporučím pořídit tuto rozšířenou verzi, protože si s ní jistě vyhrajou i větší děti.

Ve videu se můžete podívat jak kohoutek funguje, co všechno umí, jak si s ním Jiříček vyhraje ve vaně klidně i hodinu a tatínek přidal i pár rad. Tak koukněte.

Hračku jsme koupili na veletrhu For Kids 2017, kde naprosto zaslouženě obdržela cenu Grand Prix.

2 thoughts on “RECENZE: Yookidoo Kouzelný kohoutek s ozubenými tvary

  1. Deer-Meadow

    Strašně dlouho jsem ho chtěla koupit a teď už je asi i pozdě 🙂

  2. To vypadá dobře, jen se bojím, že by to u nás byla zbytečná investice. Syn má období, kdy nesnáší koupání a těžko odhadovat, kdy ho to přejde. Hračky na to nezabírají 🙁

Děkujeme za vaše komentáře: