Ratolest fest a Agátin svět

Sobotní program jsme měli tento víkend pěkně nabitý. Na Rašínově a Smíchovské náplavce se konal Ratolest fest a na Střeleckém ostrově byl zase festival kreativního a logického hraní. Do toho nám přijela návštěva, Jiříčkova babi a děda, takže jsme je mohli provést po krásách Prahy a zároveň ukázat, jaké super akce se tu pro děti pořádají.

Na Ratolest festu 2017 mě překvapilo, jak veliká akce to vlastně byla. Obě náplavky byly napěchované nejrůznějšími stánky s aktivitami pro děti od 0 do 14 let. Sportoviště jsme nestíhali ani počítat. Děti si tu mohly vyzkoušet snad doslova každý sport. Šerm, fotbal, florbal, kola a koloběžky, beach volejbal, aikido, zápas, snowboarding a mnoho dalšího. Chvílemi mi bylo skoro líto, že Jiřík tomu chození ještě moc nedá a že si nemohl vyzkoušet překážkové dráhy, které byly pro mrňata jako dělané. Příští rok se sem určitě vydáme znovu a prozkoumáme už na vlastní kůži zdejší aktivity. Tentokrát si tu malej aspoň pořádně pohrál s jednou obrovskou stavebnicí, od které jsme ho nemohli skoro dostat.

Když si Jiřík dostatečně vyhrál, přemístili jsme se krásnou procházkou podél Vltavy až na Střelecký ostrov. Zde pořádal obchod Agátin svět festival, který se zaměřuje na rozvoj dětí hravou formou. Tady to byl pořádný cvrkot. Děti na všech stanovištích plnili různé úkoly, lámaly si hlavičky nad logickými hrami, tvořily o sto šest a bylo vidět, že se náramně baví. Rádi jsme naživo okoukli hry, které v klasických hračkářstvích nenajdete. Přesně ten typ her, které budeme do budoucna pro Jiříčka chtít. Těch zážitků bylo na něj, na jeden den, už moc. A tak nám na kreativním festivalu vytuhnul v kočárku. Škoda, tady by se dal strávit opravdu celý den. Snad příští rok, se nebudou obě akce konat ve stejný den. Protože to opravdu nevím, jak bychom se rozhodovali. Obě akce v jeden den nelze naprosto stihnout.

A co vy? Navštivujete s dětmi podobné akce? Máte pro nás tip, který festival nesmíme určitě promeškat? Napište nám do komentářů. Děkujeme.

2 thoughts on “Ratolest fest a Agátin svět

  1. Já na tyhle velké akce nejsem, ale s těmi velkými kostkami bych si klidně hrála taky 😉

  2. […] května jsme navštívili několik zajímavých akcí pro děti. Nejvíce se nám líbil Festival kreativního hraní od Agátin svět a příští rok si také rozhodně nenecháme ujít Ratolest fest. Tento typ […]

Děkujeme za vaše komentáře: