Pomocník pro klidné spaní maminek: Monitor dechu NANNY

Když si nás tatínek po 4 dnech přivezl z porodnice domů, všechno bylo krásné a růžové. Od Jiříčka jsme nemohli odtrhnout oči, naše srdce byla naplněna štěstím a láskou. Uvnitř nás se samozřejmě krčil i strach, jestli všechno zvládneme. Hned první noc se ten strach předvedl v plné síle. Téměř jsme nespali a každou chvíli jsme kontrolovali mrňouska jestli dýchá. Z okolí známe nešťastné události  SIDS – Syndromu náhlého úmrtí kojence a ač v porodnici jsem byla úplně v klidu, doma se strach projevil. Hned ráno jsme se na sebe s přítelem podívali a bylo jasno i beze slov – POŘÍDÍME MONITOR DECHU.

Kupovat nám ho přišlo jako zbytečné, protože se stejně používá zhruba jen půl roku. A tak jsme využili služby zapůjčení monitoru, které provozují některé porodnice a e-shopy. Za 800 Kč na půl roku můžete v klidu spát, protože vaše miminko je pod neustálým dohledem.

Monitor dechu NANNY BM-02 od Jablotronu

nanny-jablotronMonitor dechu má za úkol sledovat pohyby a to i ty nejmenší dýchací, které jsou okem sotva rozpoznatelné. V případě, že se frekvence dýchání sníží na méně než 8 nádechů za minutu, nebo miminko přestane dýchat, zapne se hodně hlasitý alarm, který nelze přeslechnout. Už samotné leknutí z alarmu, může miminko probrat tak, že začne znovu dýchat. Na internetu jsem četla hodně stížností, na falešné poplachy (i jiných výrobců monitorů). Otázkou tedy je, jestli ty poplachy byly opravdu falešné, nebo jestli právě vašemu miminku nezachránily život. My jsme za půl roku používání nezažili ani jeden falešný alarm (vlastně naštěstí vůbec žádný alarm).

Instalace monitoru je super jednoduchá, za minutku máte hotovo. Pod matraci v postýlce umístíte snímací podložku a tu spojíte přiloženým dlouhatánským kabelem s monitorem a máte hotovo. Pak už je jen na vás, jestli využijete k „ozdobení“ monitoru přiložené zvířecí samolepky nebo ne. Při každém zapnutí si monitor dechu automaticky kontroluje výdrž baterek, jestli jsou OK a nehrozí, že by v průběhu noci přestal fungovat. Což by, mimichodem, u nového přístroje trvalo více než rok.

Pro představu, jak to celé funguje, připojuji krátké video – nezapomeňte si pustit zvuk! Ze začátku vidíte 2x bliknout zelené světýlko – to pan Sovička Jiří III. dýchá, pak je delší pauza kdy nastala zástava dechu a následuje spuštění alarmu.

Zítra jedeme monitor vrátit a ač ho používáme už jen sporadicky, bude se mi stýskat.

Jaké máte s monitory dechu zkušenosti vy?

6 thoughts on “Pomocník pro klidné spaní maminek: Monitor dechu NANNY

  1. Marky478

    Taky jsem monitor dechu používali a naprostá spokojenost.

    1. Přesně, u dalšího mimča si ho zase hned půjčíme.

  2. My jsme monitor dechu nepoužívali. Syn s námi spí v posteli, takže jsem se spolehla na mateřský instinkt.

    1. Také jsme si mysleli, že ho nebudeme potřebovat. Po první noci, co jsme si ten malý zázrak přivezli z porodnice a oba jsme každých 10 minut kontrolovali, jestli je v pořádku jsem pro něj hned druhý den jel. Myslím, že se to vyplatí a bylo to dobré rozhodnutí, navíc, když vám zapůjčí zcela nový monitor za necelou tisícovku, není co řešit. Spoustu nocí s námi malej také spal v posteli, ale když už usnul v postýlce, tak jsme byli klidnější.

  3. My mame tuto videochuvicku https://www.detske-kocarky.cz/videomonitor-motorola-mbp-481-2017.html a jsme s ni moc spokojeni. To video je opravdu super vec. Doporucuji.

  4. Rozhodovali jsme se docela dlouho, než jsme si vybrali tu správnou a kvalitní chůvičku. Pomohla nám při rozhodování stránka http://www.chuvicky-monitory-dechu.cz/

Děkujeme za vaše komentáře: