Nejlepší dětská kosmetika podle Jiříčka: HiPP a WELEDA

Kosmetika pro děti je jedno obrovské a důležité téma, které řeší každá máma ještě před narozením svého miminka. Díky tomu, že je kosmetika mým dlouholetým koníčkem, jsem měla s výběrem poměrně jasno. Avšak pro maminky trhu neznalé může být nalezení té správné dětské kosmetiky zdlouhavý proces. Pojďme se tedy podívat na to, které výrobky mají v naší domácnosti své stálé místo a Jiříčkovi vyhovují. Třeba vám pomůžu se v této problematice trošku zorientovat.

Hned od začátku jsem se rozhodla nepořizovat milion krémíčků, šampónů a dalších blbinek. Tak malé tělíčko a pokožka miminka by se dle mého neměla zbytečně zatěžovat. Proto jsem s jistotou sáhla po měsíčkové řadě Weleda, která je vyrobena z čistě přírodních surovin v BIO kvalitě. Opravdu dlouho jsme si vystačili pouze s Měsíčkovou kojeneckou koupelí.

Do napuštěné vaničky jsem vždy před koupáním lehce stříkla Měsíčkovou kojeneckou koupel od Weledy po které se voda lehce mléčně zabarví. Obsahuje totiž mandlový  a sezamový olej, které chrání pokožku před vysušením. A to přesně dětská kůže potřebuje. Koupání pouze v čisté vodě totiž zbavuje pokožku ochranného filmu a ta je pak vysušená a podrážděná. Díky této koupeli, nebylo potřeba se dál o Jiříkovu pokožku starat. Byla vláčná, hebká a krásně voňavá. Žádné další zatěžování olejíčky a krémíky se tedy nekonalo.

V necelém roce, se začal objevovat Jiříčkovi atopický exém, který trápí spoustu miminek. Některé z něho vyrostou a jiné s ním bojují celý život. U nás se pravidelně objevuje v zimních měsících. Po koupeli jsme tedy už zařadili i mazání krémem a díky němu se nám daří tento exém držet pod kontrolou. Největší obliby se u nás dočkal krém HiPP BABYSANFT. Díky svému složení je vhodný i na atopickou pokožku, kterou hezky zvláční ale nepodráždí. Nové želvičkové balení je navíc milým bonusem a Jiříka během mazání pěkně zabaví.

Jak Jiřík rostl, vyměnili jsme pečující koupel za koupel krapet zábavnější. No uznejte, že vana bez pěny je pěkná nuda. A  nuda je to poslední, co dvouleťák chce. Takže nám teď společnost ve vaně dělá HiPP BABYSANFT Koupel na dobrou noc. Napěnit se umí řádně, v očích neštípe, ani exematickou pokožku nedráždí a úžasně voní po santalovém dřevu. Maminky všech nespavých miminek bude jistě zajímat, jak je to s tím usínáním po této koupeli. Asi vás zklamu, ale u nás se mrňous ve vaně vždy tak rozdovádí, že by mu na spaní nepomohl ani odvar z makovic. 😀

Ještě jsem se nezmínila o přípravcích, kterými myjeme tělo a vlásky. Střídáme pravidelně WELEDA 2v1 sprchový krém a šampon se sprchovým gelem HiPP BABYSANFT. U HiPPu velmi oceňuji praktickou pumpičku, díky které vklidu mimčo umyjete, zatímco ho jednou rukou podpíráte ve vaničce. Po císařském řezu to byl také jedinný sprcháč, který byl k mé jizvě dostatečně šetrný a neštípal.

Weledu 2v1 máme rádi protože oproti HiPPu méně pění a jednodušeji se tak vymývá z vlásků. V očích neštípe ani jeden z námi používaných sprcháčů, ale Jiřík má prostě na mytí vlásků raději Weledu. Možná mu jen víc voní, kdo ví. Třeba nám to časem řekne sám.

A jakou zkušenost máte vy s dětskou kosmetikou HiPP a Weleda?

Děkujeme za vaše komentáře: