Návštěva rodinného parku Fábula

Konec léta mám nejraději, protože s rodinkou pravidelně vyrážíme poznat nejrůznější zákoutí a krásy České republiky. Letos jsme vyrazili do jižních Čech, okoukli jsme pár zámků, obešli několik rybníků a nakrmili snad stovku kachniček. Jeden den jsme strávili i v rodinném zábavním parku FÁBULA. Ale nenechte se mýlit, tohle není žádná obří herna, kde si děti skáčou po hlavách a rodiče si nasazují špunty do uší. Tohle je kouzelná poháková říše, kde potkáte milé princezny, ukecané vodníky, hubatého čerta a třeba i ztřeštěnou čarodejnici.

Okamžitě po vstupu do areálu parku, který se nachází v Kamenici nad Lipou, se Jiřík rozběhl po zahradě kde byly nejrůznější prolézačky, houpačky, klouzačky, pískoviště … no prostě všechno co naše děti milují na venkovních hřištích. Myslím si, že fotky nadšeného Jiříka hovoří za vše. Nemohli jsme ho odsud dostat a to nás to hlavní teprve čekalo.

Pohádková říše se totiž nachází ve sklepeních rozlehlého domu, kam nás doprovodila princezna a ukázala nám, jak to tu chodí. Ono ocitnout se v pohádce a nevědět kudy kam, je dobrodružsvím nejenom pro malé děti. Pro Jiříka to byla docela stezka odvahy, držel se nás jako klíště když jsme procházeli temným lesem. Opatrně nakukoval za každý roh a hledal kudy vede cesta, pootevíral nespočet skříní, než našel tu pravou, skrz kterou jsme se dostali do obydlí čarodějnice a čerta. Každá část pohádkové říše byla úplně jiná a všude bylo co objevovat. Starší děti během svého putování navíc odpovídají na otázky z pohádek a na konci za správné odpovědi získají odmněnu.

Sklepení je opravdu hezké, ale spíše pro starší děti. Odhaduji tak od 4-5 let, prostě až znají všechny pohádky a už se tolik nebojí neznámého tmavého prostředí. Jiřík ve svých 2,5 letech pohádky teprve pomalu poznává, takže všechny pohádkové postavičky pro něj byly spíše strašáky. Musím, ale vyzdvihnout empatii herců v kostýmech, kteří okamžitě vycítili malého nedůvěru a strach a chovali se k němu kamarádsky. Ani čarodejnice, ani čert ho nikterak nestrašili a já jsem za to moc vděčná. Jo ale pozor! Na starší skoro puberťáky, to oni umí pěkně spustit a vyčinit jim.

Na konci našeho dobrodružného putování jsme našli poklad skřítka Fábuly a Jiřík s nadšením vyběhl na zahradu mezi ostatní děti, které už čekaly na začátek divadelního představení Vodnická škola. První hodina byla matematika a začala otázkou: „Víte jak se rozmnožuje vodník?“ Rodičové nechápavě koukali, děti se smáli… “ No, přece dělením.“ 😀 Nevěřila bych, že tam Jiřík vydrží celé představení sedět a dívat se. Vtipům rozumět nemohl, ale bavily ho všechny ty blbosti co vodníci dělali, jak v hodině vyrušovali, jak cvičili při tělocviku i jak na sebe lili vodu.

Po divadle jsme šli prozkoumat Hostinec u Loupežníka, kde jsme si dali pečená žebírka. Teda, jen rodičové si dali žebírka. Náš malý nežera si poručil suché špagety. Ale tak hlavně, že jsme byli všichni spokojený. S plnými bříšky jsme se odvalili okouknout zvířátka v mini Zoo. Když Jiříka přestaly bavit bečící ovce, hopkající králíčci a zvědavá koza, vydali jsme se prozkoumat další patra velké budovy, ve které se Fábula park nachází.

Výhodu tohoto zábavného parku vidím hlavně v rozlehlé budově, kde se nachází nejenom pohádkové sklepení, ale i nespočet místností s hlavolamy, obrovskými deskovými hrami, tvořivými dílničkami, interaktivními výstavami a pro starší děti bude určitě zajímavá Úniková hra ze žaláře. Tady se prostě zabaví celá rodina ať je venku neskutečné horko nebo třeba prší.

My jsme na dlouhou dobu zakotvili v cukrárně s pecí jako z pohádky. Kafíčko a dortík nám dělali společnost, zatímco si Jiřík hned vedle v koutku hrál s vláčkodráhou. Poručil si zmrzlinu, ale nakonec na ni neměl vůbec čas. Hračky a děti měly prostě přednost před mlsáním. A my dospěláci jsme si půjčili deskovou hru Česko a trošku potrápili své mozkové závity.

Strávili jsme ve Fábulovi celý den a rozhodně jsme nestihli vyzkoušet všechny aktivity, které tu jsou přichystány. Hodně jich je vhodných až od 5 let, ale i tak jsme se tu zabavily a Jiřík se nestihl nudit ani vteřinu.

Děkujeme za vaše komentáře: