Naše aktivní Velikonoce

První jarní prodloužený víkend náleží již tradičně Velikonocům a i my, jako správní pražáci, jsme nechtěli jen sedět doma a vyrazili jsme ven. Naším oblíbeným místem bývá Náměstí Míru, kde si obvykle užíváme sváteční trhy všeho druhu. Bývají zde pravidelně Velikonoční trhy, Vánoční trhy a Vinobraní. Máme zdejší atmosféru moc rádi, jelikož je vše menší, méně turistické a více osobnější. Poslední dobou se však místní kouzlo pomalu vytrácí a nebylo tomu jinak ani o letošních Velikonocích. Menší výběr produktů, stále stejné a nezajímavé jídlo spolu se studeným počasím nás vyhnal na nákupy a sebral veškerou sváteční náladu.

Jiříček s babičkou a pomlázkou.
Jiříček zkoumá mašličky na své pomlázce a mazlí se s babičkou.

Zbytek volných dní jsme se tedy rozhodli strávit mimo Prahu na vesnici, kde lidé ještě nezapomněli, co je pravé kouzlo tohoto jarního svátku. Náš výlet jsme si perfektně užili, počasí se umoudřilo a my tak mohli strávit volno s rodinou nejen na čerstvém vzduchu při práci na zahrádce a zábavě na dětském hřišti, ale i při pečení velikonočních Jidášů a tvoření velikonoční výzdoby.

Každému podobný únik z velkoměsta doporučujeme, a pokud jste o Velikonocích podnikli něco podobného, podělte se s námi o své zážitky v komentářích.

PS: Recept na ty nejlahodnější Jidáše najdete ve videu. J

Vaše komentáře

  1. Prodloužený víkend jsme také trávili u příbuzných 🙂 Potřebu občas utéct z velkoměsta naprosto chápu. V Praze jsem žila mnoho let a v těch posledních jsem byla neuvěřitelně frustrovaná. Opravdu mi to ale došlo až poté, co jsme se s mužem přestěhovali za Prahu.

Děkujeme za vaše komentáře: