Jiříčkův ZOO koutek

Jiříček sice svůj vlastní pokojíček nemá, ale s klidným srdcem mohu prohlásit, že nikterak nestrádá. Náš byt se pomalu mění v jedno velké dětské hřiště, kde na každém rohu zakopáváte o plyšáky, auťáky či různé kusy stavebnic. Jiříček je prostě všude. O tom, jak hračky skladujeme a snažíme se jim dát nějaký řád jsem psala již v článku Jak zorganizovat chaos v dětských hračkách?  Dnes vám chci ukázat, co jsme vymysleli s doposud téměř sterilní a nedětskou ložnicí.

Když byl Jiřík maličký, měl nad postýlkou zvířátkový kolotoč od Tiny Love, který se staral nejenom o jeho zábavu, ale i o dekoraci. Když už na kolotoč dosáhnul, vyměnili jsme ho za světýlka a sezóní papírové dekorace, které byly pod poličkou s plyšáky. Ale nebylo to ono. Chtělo to něco víc veselého a dětského.

A tak vznikl nápad, že mu celou stěnu u postýlky vyzdobíme pomocí nějaké dětské tapety. Ve výběru nakonec vyhrály Nálepky Pixers, které se jednoduše nalepí na zeď (nebo i cokoliv jiného) a jdou následně i sundat a přelepit jinam. V záplavě možností, které Pixers nabízí, jsem se málem ztratila. Mají tisíce a tisíce  motivů ze kterých sem se snažila několik dlouhých večerů vybrat. Nakonec vyhrála africká zvířátka, protože ty jsou teď u nás v kurzu a snad se brzy neokoukají a malého budu pár let bavit.

Bála jsem se lepení, že to bude určitě složité v tak velkém formátu.  Chtělo to tedy 4 ruce, ale za pár minut jsme měli hotovo a Jiřík mohl začít zkoumat. Vidíte na fotografiích ten vykulený výraz? To nemohl pochopit, jak se tam ta zvířátka vzala. A protože jsme 2 dny předtím byli v ZOO, nejvíc ho na tapetě zajímal slon, kterého pak stále napodoboval.

Když jsem vybírala tu dětskou tapetu, několikrát jsem narazila na krásné obrazy a tak jsem udělala radost i nám dospělým. Nejsem nijak vysazena na mosty, ale ten Východ slunce nad Karlovým mostem, mě chytil za srdíčko. A při pohledu na Golden Gate si vždy vzpomenu, jak jsem jím byla fascinována, jak mi po procházce po něm vítr rozcuchával vlasy, jak jsem pozorovala vodní víry pod ním a mávala na projíždějící lodě. Ach, jak já miluji cestování. ♥

Ještě vám chci ukázat jak precizně přišlo vše zabalené. Ze zahraničí jsem objednávala obrazy již podruhé (z Německa a Polska) a vždy mi je kurýr doručil bez jakéhokoliv porušení či vady. Vždy bylo vše zabaleno v tvrdém kartonu, obmotáno hromadou bublinek a v inkriminovaných místech řádně vystuženo. Jak vidíte, není se čeho bát. A dodací lhůta 7 dní je vlastně stejná, jako když objednáte z Čech.

A jak jste vyzdobili svůj malý byt vy? Máte nějaké vychytávky nebo rady? Budu moc ráda, když se o ně podělíte v komentářích.

Děkujeme za vaše komentáře: