Jiříčkovi 1. narozeniny

První narozeniny bývají velkou událostí ve všech rodinách. U nás tomu nebylo jinak. S plánováním oslavy jsem začala opravdu brzy, bylo totiž potřeba zařídit spoustu věcí – dekorace, balónky, dort, občerstvení pro malé i velké, sezvat hosty … A hlavně, vybrat ty správné dárky.

Jiřík měl to štěstí, že své 1. narozeniny mohl oslavit hned dvakrát. Doma slavil s námi a s mými rodiči. A o dva týdny později proběhla oslava u Jirkových rodičů. No, co vám budu povídat. Jiřík byl středem pozornosti a naplno si to užíval. Vyblbnul se s nafukovacími balónky, které nám nadělaly spoustu starostí. Nafoukli jsme je totiž už večer a ráno před oslavou jsem je našla polovyfouklé na zemi. Pro příště jsme poučeni. Balónky nafukovat héliem až těsně před oslavou!

Dort jsem chtěla mít takový, aby se v něm mohl malej patlat i ho sníst. Zaujal mě tedy recept na blogu Madam Coquette na zdravý dort bez cukru. Krém z vykapaného jogurtu s jahodami byl dobrý, ale ten korpus je prostě nepoživatelný pro miminka i pro dospělé. Nechápu, proč tento recept tolik lidí vychvaluje.

Nemáme žádné rodinné foto s dortem, protože Jiřík se na něj hned vrhnul. Málem mi vyskočil z náruče. Běhal okolo stolu a ze všech stran se na něj snažil dosáhnout. Nejprve začal rozhazovat borůvky po celém obýváku, ale pak ochutnal krém a labužnicky si olizoval prstíky.

Zlatým hřebem obou oslav bylo rozbalování dárků. Malej trhal balící papíry o sto šest a pak zadumaně zkoumal jejich obsah. Největší zastoupení měly dárky ve formě různých dětských knížek a leporel. Jiříček totiž knížky naprosto zbožňuje. Piánko se zvířátky a stavebnice Mega Bloks je u nás teď v neustálém zápřahu a těžce konkurují zmíněným knihám. Dále dostal Jiřík i dary, které ani nešly zabalit – pískoviště i s příslušenstvím a tříkolku, která budí poprask kdekoliv se s ní objevíme. Dělá totiž zvuky jako opravdická motorka, má světlo a dokonce i blinkry.

A jak jste prožívali první narozeniny vašich miláčků vy?

4 thoughts on “Jiříčkovi 1. narozeniny

 1. Ali cajazpalaca

  Malý je júlový ale prvé narodeniny sme oslavovali 1. Septembra. Bolo brutálne horúco, a mužovi sa hodinu pred oslavou podarilo porozbijat asi 20 prázdnych fliaš na zaváranie. Takže namiesto pripravovaná jedla som pol hodinu vysavala aby sa deti neporezali.
  Tortu som robila sama bez cukru aj bez múky s makom. Plnka bola z jogurtu a s čerstvým ovocím. Čučoriedkami a cernicami. Obecenstvo veľmi nejedli tí mali jablkový koláč no my s malým sme si pochutnali. Odvtedy robím oslavu zvlášť s jednou rodinou zvlášť s druhou. Nikomu sa nepáčilo že tak neskoro. Ale to že v lete nikto nemal čas to nikoho neinteresovalo.
  Inak by ma zaujímalo čo bolo v tom korpuse že ho nikto nechcel.

  1. Také jsme se nemohli nějak sejít, tak padlo právě rozhodnutí oslavit to na dvakrát. Korpus dortu byl jen z rozmačkaných banánů, špaldové mouky, jablečného pyré a trochy jedlé sody. Bylo to prostě gumový a bez chuti 🙁 blééé

 2. Věra

  Tý jo, to je zajímavé. U nás měl teda právě onen zmiňovaný korpus mega úspěch. U ročního jedlíka i u dospělých, okrájené zbytky jsme dojídali ještě dva dny. Fakt sto lidí, sto chutí. Možná to hodně ovlivní i zralost banánů, ten náš byl dost výrazně banánový…

 3. Líbí se mi, když někdo dělá 1. narozeniny hlavně pro dítě. Už jsem viděla pár oslav s parádním cateringem, ale vždyť nic z toho dítě jíst nemůže a ani z toho nic nemá. Já dort řešila poměrně dlouho. Kamarádka dělala pečený ze špaldové mouky a taky se to nedalo jíst, tak já nakonec šla do nezdravé klasiky. Dětské piškoty (i když kvalitní BabyBio), smetana s jogurtem a ovoce. Malý se v něm hezky hrabal a docela si i pochutnal. Dojížděl ho ještě dva dny na to:)

Děkujeme za vaše komentáře: