DIY: Vajíčkoví pankáči z velikonočního osení

Velikonoční osení snad každý zná jako klasickou jarní dekoraci. Já jsem se letos rozhodla ji trochu poupravit a vytvořit tak výzdobu, která zaujme i ty nejmenší děti. Tvoření pro děti může být zábava, ale mnohem zajímavější je samozřejmě tvoření s dětmi. Nechte je pohrabat se v hlíně, rozházet semínka, rozmotat všechna klubíčka mašliček. Jen ať poznávají a učí se. U nás doma dělá Jiříček vše s námi. Často nám tak přidělá spousty práce s následným úklidem, ale to k tomu prostě patří.

Jak vytvořit pankáče z vajíček? Stačí si schovat skořápky vajíček od vaření, ty následně naplnit hlínou, přidat do každé skořápky pár semínek osení a nakonec bohatě zalévat. Za 5 dní z nich budete mít pankáče, kterým už jen zbývá trochu pročísnout háro, namalovat nebo nalepit obličeje a veselá a netradiční velikonoční výzdoba je na světě.

Na našeho ročního synka skvěle fungují hýbající se nalepovací očička, která koupíte snad v každém papírnictví či hračkárně. S takovou hračkou si opravdu dlouze vyhraje a občas se i smíchy svalí na zem. 🙂 Proto mě napadlo vyrobit mu z papíru jednoduché kuřátko, které se klube z vajíčka. Ve videu najdete podrobný návod. Ale je to vlastně strašně jednoduché. Mezi dvě papírová vajíčka vložíte kuřátko na špejli a když s ním z vajíčka vykukujete, ono vtipně koulí očima a miminko se nemůže přestat smát.

A když už jsme se s mrňousem hrabali v té hlíně, oseli jsme si osením i jeden klasický květináček. Pokud jste tak ještě vy neudělali, zaběhněte do obchodu pro semínka osení a zasejte. Když truhlíček překryjete potravinovou fólií a dáte na sluníčko, do 5 dnů vám stihne vyrůst hotový prales, který stačí jednoduše ozdobit a máte dekoraci na Velikonoce téměř bez práce.

Jak se vám líbí naše velikonoční kuřátko?  Vyzkoušíte si vyrobit velikonočního pankáče?

 

Děkujeme za vaše komentáře: