Deník miminka KVĚTEN – 14. měsíc

Květen byl pro nás jeden z přelomových měsíců. Jiříček udělal své první roztomilé a nejisté krůčky. Prostě se jednou rozběhl ke mě, objal mě a byl strašně šťastný, že to dokázal. Od té doby piluje chůzi každý den. Už se i venku občas osmělí a v rámci průzkumu okolí si stoupne a jde objevovat. Přeci jen ten výhled má vestoje je lepší, než, když je stále na čtyřech.

Povedlo se nám definitivně ukončit kojení. Nenásilně, bez velkého breku a hlavně s tatínkovou pomocí. Bez něj si to neumím představit. Čtyři noci k malému trpělivě vstával a zpíval mu ukolébavky. Naučil ho tak, že k usnutí nepotřebuje ucucávat z prsa a zbytečně se tak připravovat o drahocenné minuty spánku. V noci se te budí pouze jedenkrát a to protože má skutečně hlad. Dostane kašičku (umělé mléko naprosto odmítá) a během pár minutek zase spinká. Prostě paráda!

Během května jsme navštívili několik zajímavých akcí pro děti. Nejvíce se nám líbil Festival kreativního hraní od Agátin svět a příští rok si také rozhodně nenecháme ujít Ratolest fest. Tento typ akcí je pro nás jako dělaný. Jiříček se vyblbne, vyzkouší nové věci, pohraje si s dětmi a rodiče si u toho užijí pohodový den s kávičkou a dokonalým výhledem na krásy Prahy.

Ve 14. měsíci objevil Jiřík kouzlo stavění z kostek. Už jen nerozebírá, jak tomu bylo doposud, ale sám aktivně staví a následně si s tím hraje. Jsou dny kdy nestačím zírat a udivovat se nad tím, co všechno dokáže. Kde je mé malé miminko? Jakto že tak rychle roste?

Děkujeme za vaše komentáře: