Deník miminka ČERVEN – 15. měsíc

Z Jiříčka se stává velký drsňák, jak můžete vidět na úvodní fotografii. On je doma kápo, on řídí co se kdy bude dělat, jak se to bude dělat a hlavně kdo to bude dělat. Pobíhá po bytě a jen rozkazuje. Nasadí svůj důležitý výraz, ručička vystřelí směrem k požadovanému objektu a z pusy se line zlověstné „E, e, eee!“ Z toho přece každý musí pochopit, že máma zase nechala otevřené dveře do koupelny a ať to jako maže okamžitě napravit. Teď! Hned!

Tak, přibližně takový byl Jiříkův 15. měsíc. Bylo to hlavně období osamostatňování se – maminka je už potřeba jen na pofoukání bolístky a uvaření kusu žvance. A pak také období vynucování – Okamžitě mi dejte ten ovladač/mobil/pivo! NE? Ok, naperu to hlavou do zdi!

Zajímá vás jaké další pokroky Jiřík udělal a co se u nás všechno v červnu dělo? Tak koukněte na mé pravidelné video, kde jsem shrnula náš celý měsíc.

Naše zlatíčko teď hodně zkouší, co si může dovolit. Už rozezná, že prarodiče ukecá k věcem, které rodiče zakazují nebo se snaží úspěšně ignorovat. Takže třeba nošení na rukou už na nás ani nezkouší, ale jakmile se objeví některý z dědečků, už chce do náruče a jen ukazovat směr, kterým se má děda vydat.

A co vaši miláčci? Také doma vládnou pevnou rukou?

Děkujeme za vaše komentáře: